Menu
Zamknij

Tomb Raider (Xbox 360)

Gry na Xbox 360

Opis

Gra Tomb Raider to swoisty restart marki. Lara otrzyma zupełnie nową biografię, a jej przeżycia na nowo zdefiniują jej charakter oraz motywację.

Przygoda zapoczątkuje się na statku Endurance, gdzie 21 letnia Lara Croft wchodzi w skład ekspedycji wyławiającej zaginione skarby u wybrzeży Japonii. Z niewyjaśnionych przyczyn okręt rozbija się o skały, a bohaterka, wraz z resztą ocalałych, musi walczyć o przetrwanie na enigmatycznej wyspie.

To właśnie walka o przetrwanie ma być motywem przewodnim nowego Tomb Raidera. Grę zaczniemy praktycznie od zera – bez broni, przydatnych, przedmiotów... I umiejętności. Przez całą grę będziemy uczyć się i robić wszystko, aby poradzić sobie na nieprzyjaznym lądzie. Do pokonania wielu przeszkód niezbędne będzie korzystanie z podstawowych zasad fizyki (na przykład manewrowanie ciężarkami) oraz żywiołów (ogień i woda). Zebrane przedmioty będzie można zespalać w celu funkcjonalnego ich zastosowania, a wraz z postępami w historii Lara poznawać będzie kolejne sztuczki i umiejętności pozwalające jej przeżyć. Niezbędne będzie dbanie o podstawowe potrzeby, takie jak jedzenie i picie.


Tomb Raider oferować ma nieprzeciętną dotąd w linii swobodę. Wyspa nie będzie w pełni otwartym światem, ale będzie jednak na tyle spora, że studio Crystal Dynamics zdecydowało się na zaimplementowanie systemu szybkiego przemieszczania się. Dzięki specjalnym obozom będzie można nie tylko błyskawicznie powrócić do odkrytych miejsc, lecz także złączyć lub naprawić posiadane przedmioty.

Kolejną sporą zmianą w serii będzie także zupełnie nowy system walki. Ideę samoczynnego namierzania celu wyrzucono do kosza, a zamiast tego wprowadzono konieczność samodzielnego celowania, przy jednoczesnym prowadzeniu ostrzału. W starciach pomagać ma m.in. System osłon.

  • restart firmy
  • walka o przetrwanie tematyką przewodnim gry
  • korzystanie z podstawowych zasad fizyki
  • niezrównana dotąd w kolekcji swoboda
  • zupełnie nowy system walki

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinię

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.