Menu
Zamknij

South Park The Stick of Truth (Xbox 360) od 99 99

Gry na Xbox 360

Opis

artykuł dedykowany dla osób powyżej 18 roku życia.

South Park: Kijek Prawdy to RPG stanowiące adaptację szalenie kontrowersyjnej i modnej kreskówki. Za grę odpowiada specjalizujące się w tym gatunku studio Obsidian Entertainment, a w prace nad nią zaangażowani są twórcy animowanego pierwowzoru.

Gracze wcielają się w dziecko, które wraz z rodziną przeprowadziło się niedawno do miasteczka South Park. Jego głównym celem jest dobre wpasowanie się w grupę rówieśników i zdobycie jak największej liczby przyjaciół. Na drodze ku realizacji tych ambicji czeka go sporo zwariowanych przygód i wyzwań. Fabuła utrzymana jest oczywiście w konwencji absurdalnego humoru znanego z wyświetlaczów telewizorów. Co warte podkreślenia, jest to pierwsza gra oparta na tej licencji, przy produkcji której dynamiczny udział brali twórcy animowanego pierwowzoru, czyli Matt Stone i Trey Parker. To właśnie oni odpowiadają za scenariusz gry, dialogi a choćby dubbing niektórych postaci.

Przygodę zaczynamy od stworzenia bohatera. Do wyboru jest pięć rozmaitych klas, w tym m.in. Poszukiwacz przygód, paladyn, łotrzyk, czarodziej. Zabawa polega na zwiedzaniu miasteczka, prowadzeniu rozmów i wypełnianiu zadań. System walki oparty jest na mechanice turowej i przypomina rozwiązania z wczesnych odsłon kolekcji Final Fantasy. W potyczkach postać gracza i jeden dodatkowy zawodnik stawiają czoło 2-5 wrogom, a starcia te obserwujemy z boku.

W grze przystępna jest cała masa broni, które można poprawiać przy pomocy elektryczności, ognia albo trucizn. Nie brakujemocnych magicznych przedmiotów, takich jak np. Konsola Okama Gamesphere. Żeby uleczyć postać, używamy napojów gazowanych, a popularna kawa, którą pije Tweak, służy do przyspieszania postaci. Wraz z postępami w kampanii nasz bohater mieści punkty doświadczenia, które następnie wydajemy na rozwój jego umiejętności. Znane z wielu komputerowych gier fabularnych drzewka rozwoju charakteryzują się wyglądem podobnym do Facebookowego profilu: im więcej osiągamy w grze, tym więcej otrzymujemy zaproszeń od znajomych.

Zabawę w South Park: Kijek Prawdy rozpoczynamy od dołączenia do drużyny Cartmana i wzięcia udziału w dość zadziornym LARPie. To taka sesja gry fabularnej, w której nie tylko odgrywamy postać werbalnie,także przebieramy się za nią i podejmujemy działania fizyczne. Normalnie w LARPie obowiązuje zasada: „nie dotykaj", co oznacza w skrócie: „jeśli kogoś atakujesz, nie bij go atrapą miecza po głowie". W South Park reguła ta nie obowiązuje. W LARPie wymyślonym poprzez dzieciaki z miasteczka ogrywamy rolę przedstawiciela ludzkiej rasy, a Stan i Kyle są elfami znajdującymi się w posiadaniu mocnego artefaktu, czyli tytułowego Kijka Prawdy.

Bitwa o niego rozgrywa się w miejskiej szkole podstawowej, a w jej kulminacyjnym momencie opowiadamy się po jednej ze stron konfliktu i wybieramy w ten sposób bossa, z którym musimy się zmierzyć - Kyle’a lub Cartmana. To jednak wyłącznie początek. Gdy pył bitewny opada, dzieciaki przekonują się, iż nikczemny Clyde nie tylko zakosił im Kijek i wywiózł go poza miasto, ale stworzył w dodatku miksturę zdolną do ożywania martwych ludzi i zwierząt. Ożywione w ten sposób istoty stają się ponadto nazistami.

w przypadku Kijka prawdy wrażenie immersji jest niemalże całkowite. Osobom postronnym trudno jest na pierwszy rzut oka stwierdzić czy posiadają do czynienia z grą, czy też z kolejnym odcinkiem South Park. Sami gracze czują się zaś tak, jakby uczestniczyli w jednym z epizodów kreskówki. Udźwiękowienie, podkładane głosy, humor, standardowa kreska animacji - wszystko to jest częścią gry.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinię

PODOBNE PRODUKTY

Gry na Xbox 360, MX vs ATV Alive (Xbox 360)
od 69

1 oferta

MX vs ATV Alive (Xbox 360)

  • Producent THQ 
  • EAN 4005209147811, 0752919553053, 4005209147736, 4005209147774, 0752919992852, 4005209147743, 9006113003953, 9006113003991 
  • Wersja językowa angielska 
Porównaj

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.