Zgłębianie wiedzy na temat muzyki jest fascynujące. Może potwierdzić to każdy, kto zdecydował się na wejście w tajemniczy świat dźwięków. Nieważne jest to, czy chcemy poznać historię danego gatunku, dyskografię ulubionego zespołu czy teorię dotyczącą pisania partytur. Studiowanie wszystkich tych zagadnień jest łatwiejsze za sprawą publikacji tworzonych w językach obcych. Którym propozycjom wydawniczym warto zaufać?
„Chopin. An Illustrated Biography”
Ta książka nie jest po prostu zwyczajnym albumem prezentującym sylwetkę wielkiego kompozytora. Stanowi bowiem coś zdecydowanie bardziej wartościowego. Autor pokusił się wszak o stworzenie niezwykle erudycyjnych i bogatych w treść esejów. Każdy z nich stanowi jeden z elementów układanki. Kompletna stanowi pełną historię niezwykłego człowieka.
Obdarzony wielkim talentem artysta dał bowiem światu coś zdecydowanie więcej niż tylko muzykę. Swoim życiem przyczynił się do powstania pięknych legend. Faktem jest jednak to, że wielość różnorodnych, intrygujących informacji na te tematy jest olbrzymia. Dlatego właśnie warto zanurzyć się w tej historii. Opisywane wiadomości stanowią niespotykaną dotąd pożywkę intelektualną.
„Vocal excersises”
Znawcy wokalistyki wywodzący się z Trinity College są wysokiej klasy specjalistami. Od lat przekazują adeptom śpiewu najważniejsze wskazówki warsztatowe. Dzielą się swoją wiedzą z zakresu emisji głosu i ćwiczeń rozgrzewających struny głosowe. Tym samym udzielają wartościowych porad, które są niezwykle pomocne w procesie dbania o najważniejszy instrument, którym jest głos.
Wszyscy zainteresowani dobrze zdają sobie sprawę z tego, jak poważne jest jego uszkodzenie. Warto zatem uniknąć wszystkich tych niebezpieczeństw i rozwijać się zgodnie z sugestiami profesjonalistów. Wówczas uzyska się efekty, które wprost oczarują słuchaczy.
„Disney’s My First Songbook”
Ta seria wydawnicza stworzona z myślą o dzieciach stanowi dla nich znakomite narzędzie do nauki muzyki. Specjaliści odpowiedzialni za jej redagowanie biorą pod uwagę wszystkie najważniejsze potrzeby młodych muzyków. Dlatego właśnie zawarli w niej wyczerpujące wiadomości na każdy temat. Można mieć zatem pewność, że mali artyści będą nieustannie wzbogacać swoją wiedzę. Najmłodsi mogą dzięki tej pozycji łączyć przyjemne z pożytecznym.
„How To Play Blues Gitar”
Richard Johnston to autor, który w prosty i przystępny sposób wyjaśnia tajniki tego, jak oczarować słuchaczy. Dzieli się z gitarzystami całą swoją wiedzą. Na kolejnych stronach swojego podręcznika opisuje nie tylko chwyty podstawowe. Poświęca uwagę również wszystkim tajemnicom, które jemu samemu pozwoliły na uzyskanie mistrzostwa. Odbiorcy mogą być zadowoleni z tego, że do ich dyspozycji oddano, oprócz fachowej wiedzy, również kody dostępowe do lekcji audio dostępnych w Internecie. To świetna pozycja dla początkujących.
„50 pop songs. Really easy piano collection”
To znakomita propozycja dla wszystkich, którzy pragną zgłębić tajniki gry na pianinie. Zawiera kilkadziesiąt najbardziej znanych i lubianych hitów muzyki popularnej. Wśród nich znajdują się również te wpisujące się w kanon najpopularniejszych utworów z zakresu rocka i swingu. Na szczęście coś specjalnie dla siebie znajdą również wielbiciele kina światowego.
Redaktorzy pomyśleli bowiem o tym, by na kolejnych stronach zawrzeć zapisy nutowe motywów muzycznych rodem z najbardziej rozpoznawalnych filmów. To przecież niezwykłe, że można z pomocą jednej tylko książki puścić wodze fantazji i siadając przed klawiaturą fortepianu zagrać wszystko to, co najbardziej znane i lubiane. Dlatego właśnie ten arcyciekawy zbiór zyskał już wielu zwolenników. Stanowi wykaz przydatnych porad zarówno dla pianisty, jak i gitarzysty wraz z interesującymi dla nich wskazówkami.
Przedstawione przez nas książki wprowadzają czytelnika w świat muzyki. Są stworzone z myślą o tych, którzy interesują się wielkimi kompozytorami, wokalistyką i grą na instrumentach. Stanowią zatem niezastąpione źródło wiedzy. Warto je poznać, by rozwijać swoje pasje.